1. W naszej parafii rozpoczął już pracę nowy wikariusz Ks. Łukasz Kicka pochodzący z Okulic, a pracujący dotychczas w Nowym Rybiu. Witamy go serdecznie, ogarniamy modlitwą i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i katechetycznej.
  2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniów, Nauczycieli i Rodziców zapraszamy do udziału w Mszach św.:
    – dla Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o godz. 8.00,
    – dla Szkoły Podstawowej, kl. I – IV, o godz. 9.00,
    – dla Szkoły Podstawowej, kl. V – VIII w Bazylice Matki Bożej, o godz. 8.00,
    – w kaplicach w Dąbrówce Tuchowskiej i Mesznej Opackiej o godz. 8.00.
  3. W liturgii tygodnia:
    – w środę Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,
    – w I czwartek modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne; o godz. 18.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu,
    – w piątek – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji; Msze św. o godz. 6.15, 7.00, 16.00 i 18.00; na każdej Mszy poświęcenie ziarna siewnego. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. Spotkania grup parafialnych:
    – Rodziny bł. Edmunda w czwartek o godz. 16.00 w Domu Sióstr,
    – Ministrantów i Lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.,
    – Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00 w Sali Kubusiów,
    – Grupy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej,
    – Kandydatów na Ministrantów, zwłaszcza z klas IV-tych, w sobotę o 9.30.
    Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w działalność tych grup w naszej parafii. Rodziców prosimy o pomoc i zachętę.
  5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Będziemy gościli Księdza z parafii Czarny Potok, który skieruje do nas Słowo i będzie zbierał ofiary do puszek na budowę nowego kościoła.
  6. Młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania i ich rodzicom dziękujemy za złożoną wtedy ofiarę. Zakupione zostały nowe białe ornaty, komże, stuły, bielizna kielichowa do sprawowania liturgii, kropidło oraz stojak na ręczniczek do lavabo przy tabernakulum. Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii.
  8. Do 18 września trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich przygotowujące do nauczania religii oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Zachęcamy do podjęcia studiów.