1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania czyli modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. Nieszpory połączone z wieczorną Mszą Świętą.
  2. W środę po wieczornej Mszy Świętej i nowennie „Różaniec fatimski” z procesją wokół kościoła. Zapraszamy m.in. dzieci z rodzicami, szczególnie z klas trzecich, które otrzymają poświęcone różańce i poprowadzą modlitwę.
  3. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie Droga krzyżowa, którą rozpoczniemy za wiaduktem kolejowym na placu przy „Biedronce”, a zakończymy u góry ulicy Wróblewskiego przy figurze Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian, ministrantów i lektorów, grupę młodzieżową, DSM oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W razie złej pogody nabożeństwo odbędzie się w kościele.
  4. W sobotę o 9.30 zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów na ministrantów. Prosimy rodziców o wspieranie swoich synów w zaszczytnej służbie.
  5. W przyszłą niedzielę przypada światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy tej okazji Bracia ze Zgromadzenia Paulistów, zajmujących się środkami przekazu, będą prezentować po Mszach Świętych książki Pani Wandy Półtawskiej dotyczące etyki w rodzinach.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.
  7. Pielgrzymów z grupy 24 – św. Klemensa zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę w Klasztorze o godz. 16.00.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na dziś na tacę na inwestycje oraz do puszek na pomoc w budowie kościoła w Czarnym Potoku. Dziękujemy księdzu Władysławowi Górakowi za dzisiejsze słowo i zaangażowanie na rzecz budowy nowej świątyni.
  9. Intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować od 1 października.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W jubileuszowym wydaniu Gościa Niedzielnego specjalny dodatek o nowo-beatyfikowanej rodzinie Ulmów. Dzieciom polecamy „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek”.
  11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Krystyna Sowa. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu…