1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Nieszpory połączone z wieczorną Mszą Świętą. Można dziś złożyć dar do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bracia ze Zgromadzenia Paulistów będą dziś prezentować po Mszach Świętych książki Pani Wandy Półtawskiej dotyczące etyki w rodzinach.
  2. W poniedziałek przypada Patronalne Święto Młodzieży Polskiej z racji Święta Św. Stanisława Kostki – patrona Polski.
  3. Spotkanie grupy modlitewnej w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. Akcja Katolicka zaprasza na  spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
  5. Spotkanie ministrantów i lektorów także w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
  6. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 9:30. Prosimy rodziców, aby zachęcali swoich synów – od klasy trzeciej wzwyż – do zaszczytnej służby przy ołtarzu.
  7. DSM spotyka się w piątek w sali przy kościele o godz. 17.00.
  8. W piątek zapraszamy też na spotkanie grupy młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej do salki przy kościele.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.
  10. Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie  przygotowujące do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej oraz wywiad z kard. Rysiem o wypowiedziach papieża na temat Rosji. Dzieciom polecamy „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek”.
  12. Ogłoszenie społeczne:
    Z racji rocznicy agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939 roku zapraszamy w najbliższy wtorek 19 września na godz. 17.00 do Domu Kultury w Tuchowie na wieczór poetycko-muzyczny pt. „Połączeni pamięci nicią” poświęcony w tym roku twórczości Zbigniewa Herberta, w myśl przesłania Pana Cogito: „Idź wyprostowany, wśród tych co na kolanach”. Szczegóły na plakacie.
  13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Alinę Pazdur i + Alfonsa Mroza. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…