1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Wieczorem rozpoczynamy też październikowe nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie wszystkich, szczególnie dzieci na godz. 17.15. Nie żałujmy czasu na wspólną modlitwę z rozważaniem tajemnic życia Jezusa i Maryi. Ufamy, że zaowocuje to również tym, że więcej rodzin będzie codziennie sięgać po tę modlitwę dla ratowania duchowo zagubionych. Kto by nie mógł uczestniczyć w nabożeństwie w kościele to zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie rodzinnym lub jeśli pogoda pozwoli przy kapliczkach z sąsiadami.

2. Dzisiaj także na Mszy o 11.30 otrzymujemy relikwie Św. Rity, której od kilku już lat co miesiąc polecamy osoby uzależnione i ich bliskich, w każdy ostatni czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po niej. Do skrzynki obok obrazu Św. Rity będziemy mogli składać intencje modlitewne.

3. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

4. DSM spotyka się w piątki o godz. 17.00. Dziękujemy za liczny udział dziewczynek i zachętę od rodziców.

5. Z racji pierwszego piątku dodatkowa spowiedź o 14.30 i 17.30.

6. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i uczniów klas siódmych, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Świętą i spotkanie w kościele. Z racji pierwszego piątku zachęcamy – tak młodzież jak i ich rodziców – do spowiedzi i Komunii Świętej.

7. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę o 9.30.

8. Do chorych wszyscy kapłani udadzą się w sobotę od godz. 8.30.

9. Również w sobotę kolejny Wieczór Uwielbienia, który będzie kontynuowany w każdą pierwszą sobotę miesiąca w formule nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczyna się Mszą Świętą z homilią o godz. 18.00. Potem różaniec przed Najświętszym Sakramentem (dlatego w sobotę różaniec będzie po wieczornej Mszy Świętej), rozważanie jednej z tajemnic, adoracja, apel i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W związku z Wieczorem Uwielbienia zapraszamy młodzież z KSM-u, a także osoby grające na instrumentach, szczególnie z zespołu „Pokolenia” na próbę śpiewu i zapoznanie z tekstami rozważań w piątek po Mszy wieczornej do Sali „Kubusiów”.

10. W przyszłą niedzielę nasza Parafialna Caritas będzie oferować tradycyjnie Chlebki Miłosierdzia. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za jeden chlebek od 7 zł. wzwyż.

11. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Aktualnie otrzymaliśmy już zgodę Konserwatora zabytków na prace renowacyjne zewnętrznej bryły naszego kościoła w zgodzie z projektem. We wtorek przekazujemy dokumentację do starostwa o pozwolenie na rozpoczęcie prac i płacimy ostatnią ratę za projekt w wysokości 12 tys. zł. Po uzyskaniu pozwolenia późną jesienią będziemy organizować przetarg na prace renowacyjne. W najbliższych tygodniach chcemy robić nowe ogrodzenie pomiędzy parkingiem parafialnym przy figurze Św. Jakuba, a panią Aliną Leśniowską, w miejscu, gdzie jest stare ogrodzenie. Jest na to zgoda właścicielki posesji, jak i konserwatora zabytków. Ogrodzenie będzie takie, jak wokół odnawianego Małego Rynku. Bóg zapłać za ofiarność.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość. Dostępny jest także Gość Extra w cenie 14 zł. w którym możemy przeczytać o znaczeniu objawień w Kościele, o ukazywaniu się Maryi, historii Różańca oraz fenomenach Medjugorja i Jasnej Góry.

13. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłe w ostatnim tygodniu: + Krystynę Piwowarczyk, + Genowefę Salamon i  + Marię Schabowską. Dobry Jezu…