1. Trwa miesiąc październik. Różaniec w kościele codziennie o godz. 17.15. Pamiętajmy też o wspólnym różańcu w rodzinie. Parafialna „Caritas” rozprowadza dzisiaj Chlebki Miłosierdzia. Ofiara od 7 zł. wzwyż.

2. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda w poniedziałek u Sióstr o godz. 16.00. O 17.15 poprowadzą w kościele Różaniec.

3. W środę różaniec prowadzą dzieci pierwszokomunijne.

4. W czwartek  ministranci spotykają się po Mszy Świętej wieczornej.

5. W piątek 13 października – ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Różaniec z procesją wokół kościoła rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i rodziców z klas III. Przynieśmy ze sobą lampiony.

6. W sobotę przypada Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Polecajmy w modlitwie naszych nauczycieli i wychowawców – tak żyjących jak i zmarłych.

7. W sobotę spotkanie kandydatów na ministrantów o 9.30. Wciąż zapraszamy nowych.

8. Grupa Modlitewna Pana Jezusa Miłosiernego przeżywa 20 rocznicę powstania. Z tej racji w sobotę 14 października o godz. 12.00 na Eucharystii będziemy dziękować za wszelkie łaski wyproszone w minionym czasie.

9. Przyszła niedziela  jest Dniem Dziecka Utraconego przed narodzeniem. Z tej racji już w najbliższą sobotę będzie pochówek pięciorga dzieci zmarłych przed urodzeniem w ostatnim czasie. O godz. 14.45 w kaplicy cmentarnej Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 Msza Święta, ostatnie pożegnanie, procesja pod pomnik, modlitwy przy grobie i pochówek.

10. Za tydzień będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski w Polsce. Z tej racji  po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z góry Bóg zapłać za wsparcie.

11. W przyszłą niedzielę będą do zabrania kartki na wypominki za naszych bliskich zmarłych.

12. 18 listopada organizujemy wraz z Siostrami Służebniczkami pielgrzymkę do Markowej, miejsca życia i męczeństwa Rodziny Ulmów. W planie Msza Święta, nawiedzenie grobu bł. Rodziny, zwiedzanie muzeum, projekcja filmu, a także nawiedzenie bazyliki w Leżajsku, udział w koncercie i Droga Krzyżowa. Wyjazd o godz. 6.30, powrót około 19.00.  Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii. Jeśli ktoś chciałby wcześniej udać się do Markowej to Akcja Katolicka organizuje wyjazd już 21 października. Zapisy do niedzieli u Pana Kościelnego lub u Pani Ewy Stanisławczyk.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczamy na wymianę nagłośnienia na zewnątrz kościoła. Przed odnowieniem elewacji należało wymienić stare, wadliwie działające nagłośnienie. Trzeba na to przeznaczyć prawie dwie składki inwestycyjne.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” cykl artykułów o rzymskim etapie trwającego Synodu o synodalności. Dla dzieci polecamy „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek”.

15. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Władysław Przęczek i + Ryszard Żółtek. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu…