Uroczystość św. Jana Pawła II

1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Dla każdego katolika to okazja do osobistej i wspólnotowej modlitwy za Dzieło Misyjne Kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na papieski fundusz misyjny. Zachęcamy do udziały w nabożeństwach różańcowych dziś i w tygodniu.
  2. Dzisiaj także VIII Dzień Papieski na Brzysku. Początek o 14.45. Szczegóły na plakacie.
  3. W środę 25 października chcemy uczcić naszego Patrona św. Jakuba, dlatego zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy Świętej o godz. 7:00, a zakończenie nabożeństwem różańcowym. Po Mszy wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej w Sali „Kubusiów”.
  4. Czcicieli Św. Rity i osoby uzależnione oraz ich bliskich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w czwartek o godz. 18.00.
  5. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o 17.00.
  7. Kandydaci na ministrantów spotykają się w sobotę o 9.30. Wciąż zapraszamy nowych kandydatów.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci z klas III na Mszy Świętej o godz. 11.30. Na końcu Mszy specjalne błogosławieństwo dla wszystkich dzieci.
  9. Trwają zapisy na wyjazd do Markowej w dniu 18 listopada. Koszt 80 zł. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
  10. Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii po Mszach Świętych oraz w kancelarii parafialnej. Prosimy też o zadbanie o groby swoich bliskich na cmentarzu, także  te zapomniane. Troska o zmarłych przejawia się także w szacunku do tego miejsca, które często odwiedzamy, dlatego zwracamy się z prośbą o należyte składowanie zużytych zniczy, kwiatów i innych śmieci. Kontenery będą oznakowane. Prosimy segregować śmieci.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl analizujący Ewangelię. Dziś zaglądamy do Ewangelii Św. Marka. Są też do nabycia Kalendarze Rolników na 2024 rok po 30 zł.
  12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Eleonorę Majchrowicz i + Marię Jękot. Polećmy je Bożemu miłosierdziu…