1. Dzisiaj ostatnia niedziela października. Różaniec do wtorku o 17.15. We wtorek dzieci niech przyniosą na to nabożeństwo plansze z naklejkami zbieranymi cały miesiąc. Będą specjalne pamiątki! Od wczoraj młodzież z KSM-u rozprowadza na cmentarzu znicze.

2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem godz. 14.00. O godz. 15.00 Msza na cmentarzu. Procesja z klasztoru wyruszy o godz. 13.30. Od południa urocz. Wszystkich Świętych do 8 listopada możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa w intencji zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić tzw. zwykłe warunki: przyjęcie Komunii Świętej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, modlitwa w intencjach papieża. Odpust zupełny można zyskać tylko jeden raz dziennie i dla jednej duszy pokutującej w czyśćcu.

3. 1 listopada od godz. 8.30 do 16.00 ministranci i lektorzy będą zbierać na cmentarzu ofiary do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

4. W czwartek będziemy obchodzić wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień  Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą odprawione o 6:30, 8:30 i 18.00 oraz w kaplicy na cmentarzu o 10.00 i 15.00. Od czwartku przez cały listopad, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, będziemy odmawiać różaniec z wypominkami za zmarłych.

5. W piątek 3 listopada wypada Uroczystość Poświęcenia naszego kościoła oraz pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od 14.30 i 17.30. Dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00. Po niej koronka i indywidualna adoracja.

6. Także w piątek o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i ich rodziców.

7. Do chorych wszyscy kapłani udadzą się w pierwszą sobotę od godz. 8.30.

8. Kandydaci na ministrantów spotykają się w sobotę 0 9.30.

9. W sobotę kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpocznie się wypominkami z Koronką o 17.30. Potem Msza Święta z kazaniem, nabożeństwo wynagradzające z Różańcem i modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem.

10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 6.30.

11. Także w przyszłą niedzielę na cmentarzu w Łowczówku odbędzie się kolejny Zlot Niepodległościowy. Msza Święta o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie.

12. Serdeczna prośba i zachęta do dołączenia nowych osób do naszego chóru parafialnego. Chór spotyka się na próbach w środy po wieczornej Mszy Świętej. Zapisy u Pana Organisty.

13. Wciąż można zapisywać się w zakrystii na wyjazd do Markowej 18 listopada.

14. W ostatnim tygodniu odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Za wykonane zewnętrzne nagłośnienie wypłaciliśmy w tym tygodniu 15 200 zł. Otrzymaliśmy też w tym tygodniu pozwolenie ze Starostwa na wykonywanie robót renowacyjnych kościoła na zewnątrz. W ciągu dwóch tygodni decyzja ma się uprawomocnić i będą przygotowywane przetargi. Natomiast najbliższa praca jaką planujemy to wykonanie ogrodzenia przy działce p. Aliny Leśniowskiej według projektu na wzór Małego Rynku przy placu benedyktyńskim. Koszt naszego odcinka to 60 tys. zł. Taca inwestycyjna w II niedziele to kwota 6-7 tys. zł. W pozostałe niedziele 3-4 tys. z wyjątkiem odsyłanych w każdym miesiącu na cele diecezjalne i ogólno-kościelne. Około 4 tys. otrzymujemy z czynszów. Oprócz stałych wydatków jesteśmy w stanie odłożyć na inwestycje do 10 tys. zł. miesięcznie. Dlatego dziękujemy instytucjom i osobom prywatnym za każdą ofiarę i pracę na rzecz parafii. Bóg zapłać!

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie oraz o tym co zawiera najnowsza adhortacja i dlaczego warto ją przeczytać.

16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Janinę Piekarz. Polećmy ją  Bożemu miłosierdziu…