1. Modlitwa na różańcu za dusze wypominane przez miesiąc listopad codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą oraz w niedziele listopada przed Mszą o 8:30 i 10:00. Dzisiaj wypominki wieczorne połączone z nieszporami za zmarłych.

2. W ramach obchodów Święta Niepodległości, dzisiaj na cmentarzu wojennym w Łowczówku odbywa się XXIV Zlot Niepodległościowy. Msza Święta o godz. 11.00.

3. W tygodniu z racji Święta Niepodległości odbywają się następujące uroczystości:

• w środę 8 listopada w Domu Kultury o godz. 17.00 przygotowany przez CKZiU  program słowno-muzyczny pt. „Wolność równa się Niepodległość”;
  • w piątek 10 listopada również w domu Kultury Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. W tym dniu także Noc w Muzeum Miejskim od 17.00 do 21.00;
  • w sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości; Msza Św. za Ojczyznę w naszym kościele o godz. 10.30 z udziałem przedstawicieli Miasta i Gminy Tuchów, z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami organizacji społecznych i szkół;
  • o godz. 12.00 wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego na rynku tuchowskim; następnie modlitwa na cmentarzu na Garbku przy ulicy Leśnej oraz Apel Pamięci i złożenie kwiatów.
  • w niedzielę 12 listopada w Domu Kultury Koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu Zespołu „Redlin”. Szczegóły na plakacie.

4. Ministranci i lektorzy spotykają się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

5. W piątek o 17.00 spotyka się DSM. Siostra Ewa zaprasza do współpracy w scholi osoby grające na instrumentach muzycznych.

6. W przyszłą, drugą niedzielę listopada ofiarami na tacę wspieramy nasze inwestycje. Zbieramy na spłatę kolejnej raty za nagłośnienie zewnętrzne kościoła.

7. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

8. Trwają jeszcze zapisy na wyjazd do Markowej 18 listopada.

9. W „Gościu Niedzielnym” o parafiach z największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych, a także artykuł o zmarłej Wandzie Półtawskiej. Zachęcamy do lektury.

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego + Bolesława Bienia, którego w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności…