1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  2. Modlitwa za dusze wypominane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą oraz w niedziele listopada przed Mszą o 8:30 i 10:00. Dzisiaj i we środę wypominki połączone z nieszporami za zmarłych.
  3. Spotkanie Akcji Katolickiej oraz wszystkich chętnych na wieczór z pieśnią religijną i patriotyczną w czwartek podczas wieczornej Mszy Świętej i po niej. Zapraszamy też  młodzież.
  4. Zbiórka ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
  5. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9:30.
  6. Wyjazd do Markowej w najbliższą sobotę o godz. 6:30 z rynku. Do środy można się jeszcze zapisać. Koszt 80 zł.
  7. W przyszłą niedzielę 19 listopada przypada obchodzony w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. Bądźmy wrażliwi na ludzką biedę. Przypominamy o skarbonie św. Antoniego, dziękując wszystkim, którzy ją zasilają w ciągu roku. Uczestniczyliśmy niedawno w akcji Chlebków Miłosierdzia. Tym razem w tygodniu będą wystawione Torby Miłosierdzia. Można je zabrać, zakupić niepsującą się żywność czy środki czystości i w kolejną niedzielę złożyć je w kaplicy Św. Benedykta i Św. Rity. Bóg zapłać!
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa w Mesznej Opackiej ku czci patronki kaplicy bł. Karoliny.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in. o świętych patronach Polski, o znaczeniu modlitwy za Ojczyznę oraz relacja uczestników Synodu o synodalności.
  10. Ogłoszenia społeczne:
    – W sobotę o godz. 19:00 w restauracji Agawa odbędzie się charytatywny bal andrzejkowy „Rodziny – Rodzinom”. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie prac wykończeniowych domu dla „Nadziei” w Tuchowie. Szczegóły na plakacie.
    – Do 20 listopada w Szkole Podstawowej w Tuchowie zbierane są używane, niepotrzebne koce, kołdry, ręczniki, pościele, zimowe kurtki i karma dla bezdomnych zwierząt. Zachęcamy do włączenia się także w tą akcję.