Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest dniem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pracę tych wspólnot. Z okazji ich święta życzymy potrzebnych łask do owocnej pracy na rzecz budowania dobra wspólnoty parafialnej.
  2. Codziennie do końca listopada modlimy się za dusze wypominane pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. Dzisiaj i we środę wypominki połączone z nieszporami.
  3. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. W Jego intencji będziemy modlić się na Mszach Świętych.
  4. Czcicieli Św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w czwartek o godz. 18.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w czasie każdej Mszy św. a także od 14:30 i 17:30. Dodatkowa Msza św. o godz. 15:00.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i ich rodziców w piątek o godz. 18:00.
  7. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8:30. Ks. Proboszcz w piątek od godz. 14:00.
  8. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.30.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18:00 Msza św., różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. W przyszłą niedzielę – pierwszą Adwentu – rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zamiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 6:30.
  11. Przez cały Adwent będzie można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała świeca 10 zł., duża 25 zł.
  12. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym artykuły o tym, co łączy, a co różni Kościół katolicki i prawosławny oraz o owocach przyjęcia Chrystusa jako Pana naszego Życia i Zbawiciela. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na 2024 r.
  13. Zachęcamy do włączenia się dzisiaj w kiermasz ciast i wypieków, ze sprzedaży których dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Naszej Parafianki – Pani Katarzyny. Organizatorzy z góry dziękują za wsparcie.