1 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenie oraz na końcu czasów. Wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2. W Adwencie zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 6.50 (żeby dzieci spokojnie zdążyły do szkoły na godz. 8.00). Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do włączenia się w to modlitewne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. Jutro na roratach dzieci otrzymają specjalne plansze, do której będą codziennie otrzymywać obrazki.

3. W I czwartek miesiąca nabożeństwo eucharystyczne po wieczornej Mszy świętej o powołania do służby w Kościele i za powołanych. Po niej spotkanie ministrantów i lektorów. Zbiórka aspirantów w sobotę o 9.30.

4. W  piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Święte o godz. 6.30; 8.30; 16.00 i 18.00. Na Mszy o godz. 16.00 dzieci z klas III otrzymają poświęcone medaliki Niepokalanej.

5. W przyszłą – drugą niedzielę Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Taca będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Rozpoczęliśmy już prace przy ogrodzeniu. Czekamy na bardziej sprzyjającą pogodę.

6. W kolejną niedzielę DSM będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane figurki na stół wigilijny. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby DSM-u.

7. Od dziś można nabywać świece wigilijne Caritas. Ofiara składana na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi minimum 10 zł. za małą świecę, 25 zł. za dużą. W tym tygodniu pojawią się w dużych sklepach Tuchowa kosze na żywność dla ubogich.

8. Dziękujemy tym, którzy złożyli w ostatnim tygodniu ofiary na ogrzewanie. Dziękujemy też rodzinom za przekazaną dotychczas pomoc żywnościową oraz za słodycze i podarunki dla św. Mikołaja na Ukrainę. Dzieci mogą jeszcze jutro i pojutrze wesprzeć św. Mikołaja, który w środę wyjeżdża na Ukrainę.

9. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl adwentowy którego przewodnikiem będzie św. Franciszek. Jest także do nabycia specjalne wydanie „Gościa” pt. Historia Kościoła w cenie 12 zł. Zachęcamy do lektury.

10. Ogłoszenie społeczne: Od 4 do 8 grudnia nasze domy odwiedzi nas kominiarz, będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Zbigniew Hudy i + Halina Rogal. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…