2 Niedziela Adwentu

1. Dziś przeżywamy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych można złożyć do puszek datek na ten cel. Dziękujemy też za ofiary składane na nasze inwestycje i ogrzewanie kościoła. DSM rozprowadza dziś własnoręcznie wykonane figurki na stół wigilijny. Dziękujemy za wsparcie ofiarami ich działalności.
  2. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w roratach w dni powszednie o godzinie 6.50. W sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Nie dajmy się wciągnąć w wir handlowego szaleństwa, które łatwo może nas odciągnąć od najważniejszych spraw związanych z Bożym Narodzeniem.
  3. W środę 13 grudnia Dzień modlitw za ofiary stanu Wojennego. Za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki będziemy modlić się za ofiary stanu wojennego i represji reżimu komunistycznego w Polsce.
  4. Ministranci i lektorzy spotykają się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej, a aspiranci w sobotę o 9.30.
  5. Członkowie parafialnej Caritas nadal rozprowadzają świece na Wigilijne Dzieł Pomocy Dzieciom. W naszych sklepach i marketach są wystawione kosze na niepsującą się żywność i środki czystości na przedświąteczną pomoc najuboższym. Również w tej sprawie w najbliższym tygodniu członkowie Caritas udadzą się z kwestą do firm i instytucji z Tuchowa. Bóg zapłać wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie.
  6. Redemptoryści z Tuchowa zapraszają w przyszłą niedzielę na XVII Misyjny Jarmark z Aniołami. Szczegóły na plakacie.
  7. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 błogosławieństwo Matek oczekujących potomstwa, a także figurek Dzieciątka Jezus i szopek.
  8. Również w przyszłą niedzielę na tuchowskim rynku od godz. 10.00 odbędzie się  już IV Kiermasz Bożonarodzeniowy ze „świątecznymi rozmaitościami”. O godz. 13.00 modlitwa z opłatkiem w ręku. Szczegóły na plakacie.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce i opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Zbigniew Pater, + Stanisława Styczeń, + Ryszard Igielski oraz + Józefa Gondek. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…