3 Niedziela Adwentu – „GAUDETE”

1. Nowenna do Dzieciątka Jezus dzisiaj o godz. 17.40. W dni powszednie Nowenna o godz. 6.50. Zapraszamy do udziału w Roratach.
  2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Trwają spowiedzi przedświąteczne. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w sobotę od 14.00 do 20.00 z półgodzinnymi przerwami o 15.30 i 18.00.
  3. Do chorych wszyscy kapłani udadzą się w sobotę od 8:30. Prosimy w zakrystii zapisać też osoby starsze i chore, które nie odwiedzamy co miesiąc, a od dłuższego czasu nie korzystały z sakramentów świętych.
  4. Chętne dzieci i dorosłych, którzy chcieliby zaangażować się w kolędę misyjną zapraszamy na spotkanie w środę o 16.45.
  5. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  6. W sobotę 23 grudnia o godz. 6.50 przybędzie do nas światło betlejemskie, które przekażą naszej parafii harcerze z drużyny „Młody Las” z Bistuszowej. Będziemy je mogli zabrać do domu po Mszach św. lub w Wigilię. Tegoroczne hasło związane ze światłem betlejemskim brzmi „Czyńmy pokój”.
  7. Dzieci, które uczęszczały na Roraty niech przyniosą plansze wraz z naklejkami, które zbierały przez cały Adwent w sobotę na godz. 6.50.
  8. Ostatnia Nowenna do Dzieciątka Jezus w Wigilię czyli w niedzielę o godz. 11.20.
  9. W niedzielę wieczorem wraz z pierwszą gwiazdą zaczynamy Wieczerzę Wigilijną przed Bożym Narodzeniem. Dlatego w niedzielę nie będzie Mszy św. o 14.00 i 18.00. Przeżyjmy wieczór wigilijny w radosnym, zgodnym z tradycją oczekiwaniu na przyjście Pana. Zasiadając do Wigilii pamiętajmy o jej religijnym charakterze. Poprzedźmy ją modlitwą i czytaniem Ewangelii oraz szczerymi życzeniami przy dzieleniu się opłatkiem. Potem niech zabrzmią kolędy i pastorałki. Nie zapomnijmy też o ludziach samotnych i opuszczonych, aby znalazło się dla nich miejsce przy stole i w sercu. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” mamy specjalny dodatek z Ewangelią i modlitwą na wigilię dla rodziny oraz krótkimi medytacjami nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Dla dzieci jest nowy numer „Promyczka Dobra”.
  10. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy świętować w naszym kościele Nieszporami w niedzielę o godz. 20.30. Po nich będzie pierwsza Pasterka o godz. 21.00. Następnie nabożeństwo Słowa Bożego o 22.30 i druga Pasterka o 23.00. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  11. W Dzień Bożego Narodzenia (poniedziałek) oraz w Święto św. Szczepana porządek Mszy niedzielny. W drugi dzień Świąt na Mszach św. do południa poświęcenie owsa.
  12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Antoni Bojan oraz + Andrzej Góral. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…