4 Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszy wieczór wraz z pierwszą gwiazdą zaczynamy Wieczerzę Wigilijną  przed Bożym Narodzeniem. Przypominamy, że dziś nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 18.00. Przeżyjmy wieczór wigilijny w radosnym, zgodnym z tradycją oczekiwaniu na przyjście Pana. Zasiadając do Wigilii pamiętajmy o jej religijnym charakterze. Poprzedźmy ją modlitwą i czytaniem Ewangelii, szczerymi życzeniami przy dzieleniu się opłatkiem. Potem niech zabrzmią kolędy i pastorałki. Nie zapomnijmy też o ludziach samotnych i opuszczonych, aby znalazło się dla nich miejsce przy stole i w sercu.
  2. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy świętować w naszym kościele Nieszporami o godz. 20.30. Po nich będzie pierwsza Pasterka o godz. 21.00. Następnie nabożeństwo Słowa Bożego o 22.30 i druga Pasterka o 23.00. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  3. W Dzień Bożego Narodzenia oraz w Święto św. Szczepana porządek Mszy niedzielny. W drugi dzień Świąt na Mszach do południa poświęcenie owsa. Składka będzie wtedy przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W środę Święto Św. Jana Ewangelisty. Po Mszach św. poświęcenie wina.
  5. W czwartek Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień Jubileuszy małżeńskich. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków. O godz. 17.00 uroczyste Nieszpory na zakończenie roku Pańskiego 2023.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gość niedzielny” poszerzonego na 2 tygodnie z audiobookiem o Bożym Narodzeniu, tradycji i obrzędach w cenie 15 zł. Są też jeszcze dziś do nabycia świece Caritas na stół wigilijny i świąteczny. Dla dzieci jest nowy numer „Promyczka Dobra”.
  8. Druhny i druhowie Strażacy z Tuchowa życzą zdrowych i pogodnych Świąt oraz szczęścia w nadchodzącym roku, dziękując równocześnie za serdeczne przyjęcie oraz wsparcie materialne podczas tradycyjnej akcji roznoszenia kalendarzy.
  9. Program wizyty duszpasterskiej.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Ryszarda Pazdura. Zmarła również + Teresa Drogoś, której pogrzeb odbędzie się w drugi dzień Świąt w kaplicy na cmentarzu o godz. 12.30. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

Program Wizyty Duszpasterskiej: 27 – 30 grudnia 2023 r.

Środa, 27 grudnia, od godz. 8:30
1) Dąbrówka Tuchowska – od P. Stanisława Janigi do P. Stanisława Olecha