Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. W dzisiejszą Niedzielę Świętej Rodziny przeżywamy dzień jubileuszy małżeńskich. Na Mszy Świętej o 10.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dziś zakończenie roku Pańskiego 2023. Uroczyste nieszpory z kazaniem oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne rozpocznie się o 17:00. Po zakończonym nabożeństwie wieczorna Msza św.
  2. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego 2024 roku. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o pokój na całym świecie. Uroczystość ta jest świętem obowiązkowym, dlatego zapraszamy do udziału w Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada:
    – pierwszy czwartek: nabożeństwo eucharystyczne i modlitwa o powołania o 18.30,
    – pierwszy piątek: dodatkowa Msza św. o 15:00, a spowiedź św. od 14:30 i od 17:30,
    – pierwsza sobota miesiąca wypadająca w uroczystość Trzech Króli, dlatego po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem fatimskim.
  4. Z racji odwiedzin chorych przed świętami nie będzie odwiedzin w pierwszą sobotę stycznia.
  5. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w piątek o godz. 18.00.
  6. Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli w sobotę 6 stycznia. Poświęcenie złota kadzidła, mirry i kredy podczas każdej Mszy św. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego diecezji tarnowskiej i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka przeznaczona na misje. Na Mszy Świętej o 11:30 zakończenie Kolędy Misyjnej Dzieci. Dziękujemy tym, którzy przyjęli Kolędników Misyjnych i złożyli ofiarę na Dzieło Misyjne Kościoła. Jeżeli gdzieś kolędnicy nie dotarli, a ktoś chciałby złożyć ofiarę na misje będzie mógł to uczynić jeszcze podczas składki w uroczystość Trzech Króli.
  7. Tradycyjny już VII Tuchowski Orszak Trzech Króli pod hasłem „W jasełkach leży” zaczyna się w 6 stycznia Mszą Świętą o 10.30 w sanktuarium MB Tuchowskiej. Po Mszy orszak wyrusza przez miasto ulicami Wysoką, Tarnowską, Daszyńskiego, Rynek. Zakończenie w amfiteatrze ok. godz. 13:30. Szczegóły na plakacie.
  8. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o 6:30 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Program wizyty duszpasterskiej.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Krzysztofa Gucwę. Zmarła również + Irena Okaz, której pogrzeb odbędzie się we wtorek w kaplicy na cmentarzu o godz. 13.30. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
Tuchów, 2-7 stycznia 2024 r.

Wtorek, 2 stycznia, od godz. 15:30
1) Ul. Widok – rozpoczęcie od ul. Mickiewicza
2) Ul. Paderewskiego – rozpoczęcie od Rodziny Ciszków i ul. Pogodna
3) Ul. Kazimierza Wielkiego – rozpoczęcie od ul. Mickiewicza