Święto Chrztu Pańskiego

1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia. Dziękujmy za dar Dziecięctwa Bożego otrzymany na Chrzcie Świętym oraz za tych, którzy przekazali nam dar wiary – rodziców, chrzestnych, kapłanów. O godz. 17.40 zamiast nieszporów śpiew kolęd. Chociaż jutro zaczyna się okres zwykły śpiewajmy w rodzinach kolędy aż do 2 lutego.
  2. Serdecznie podziękowania składamy Paniom i Panom, którzy poświęcając swój czas wykonali szopkę i udekorowali nasz kościół na święta. Niech Dzieciątko Jezus wynagrodzi Wam to zaangażowanie i obdarza Was wszelkim dobrem oraz potrzebnymi łaskami. Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi Dziewczęcej Służby Maryjnej, chórowi parafialnemu i zespołowi Pokolenia za ubogacenie świątecznych liturgii.
  3. Dziękujemy kolędnikom misyjnym: dzieciom, młodzieży, rodzicom, opiekunom oraz organizatorce s. Ewie. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i mieszkania dla tych kolędników. Zebrali oni 9200 zł. Bóg zapłać!
  4. W następną niedzielę składka inwestycyjna. Trwają prace przy ogrodzeniu. Mamy już słupki, a prace będą kontynuowane jak tylko pozwoli pogoda. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na ogrzewanie kościoła, także przez wpłatę na konto parafialne.
  5. Zachęcamy do zakupu i lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy artykuły o znaczeniu szkolnej katechezy w obliczu zapowiedzi ograniczenia lekcji religii.
  6. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Antoniego Wantucha i + Janusza Kurdziela. Jutro odbędą się pogrzeby + Piotra Mroza i + Ewy Gut. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…
  7. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam każdego dnia rozpoczynającego się tygodnia.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
Tuchów, 8-13 stycznia 2024 r.

Poniedziałek, 8 stycznia, od godz. 15:30
1) Ul. Mickiewicza od Państwa Krasów (od Rynku) wraz z ul. Chopina
2) Ul. Mickiewicza od Dąbrówki Tuchowskiej do Lecznicy
3) Ul. Mickiewicza od Państwa Choczyńskich wraz z ul. Działkowiczów