1. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce we środę (17 stycznia).
  2. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczyna się we czwartek. W czasie tego tygodnia każdy z nas powinien dokonać refleksji na temat swej jedności z Bogiem i zgody z ludźmi żyjącymi obok nas. Zgoda w życiu społecznym oparta na prawdzie, nawróceniu i wybaczeniu przyczynia się także do jedności Chrystusowego Kościoła.
  3. Za tydzień niedziela Słowa Bożego. W tym dniu także Dzień Babci. Wnuczki i wnukowie okażą babciom wdzięczność, a babcie zachęcamy do przeczytania wnukom fragmentu Pisma świętego.
  4. Bóg zapłać też tym, którzy złożyli już ofiary na ogrzewanie kościoła lub wsparli dzisiaj inwestycje naszej parafii.
  5. Dekanalne spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Burzynie. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele, a dalsza część w Domu Sióstr. Wyjazd o 17.40 spod naszego kościoła. Zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  6. W Gościu Niedzielnym o przyszłości Funduszu Kościelnego, o obrazie Jezusa i chrześcijan w Talmudzie, o szansach na uzdrowienie publicznej telewizji i uporządkowaniu chaosu prawnego, niepokojącej zapowiedzi siłowego przejmowania akt kościelnych przez policję, a na marginesie filmu „Powstaniec 1863”  o księdzu generale Stanisławie Brzósce, o roli polskich kobiet w powstaniu styczniowym. Jest także Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla dzieci.
  7. Ogłoszenie społeczne: W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciele nieruchomości którzy jeszcze nie złożyli oświadczenia o posiadanym zbiorniku bezodpływowym lub przydomowej oczyszczalni ścieków proszeni są o złożenie oświadczenia do 15 marca br. Druk oświadczenia można pobrać ze strony internetowej bądź w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Tuchowie.
  8. Rodak tuchowski ks. kanonik Stanisław Łątka zmarł 10 stycznia br. w wieku 92 lat. Pogrzeb w Stróży koło Kraśnika (arch. lubelska) we środę 17 stycznia. W naszej parafii w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Edwarda Bienia i Piotra Kowalskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
Tuchów, 15-20 stycznia 2024 r.

Poniedziałek, 15 stycznia, od godz. 15:30
1) Ul. Okólna od góry
2) Ul. Okólna od strony Biedronki
3) Ul. Rolnicza od Państwa Piórkowskich (od drogi na Buchcice)