1. Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Jest nam ono dane w Piśmie Świętym czytanym i rozważanym w czasie liturgii, a także w naszych w rodzinach.
  2. Dzień Dziadka w poniedziałek. Pomocną posługą i modlitwą okazujmy dziadkom wdzięczność nie tylko jutro, ale przez cały rok.
  3. Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła i zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan we czwartek (25 stycznia). Jest to także Dzień Jakubowy. Z tej okazji zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przypada też 10 rocznica sakry biskupiej Stanisława Salaterskiego – wikariusza generalnego Diecezji Tarnowskiej.
  4. W czwartek w naszej parafii będziemy gościć opata tynieckiego o. dra Szymona Hiżyckiego, który za zasługi Benedyktynów dla miasta Tuchowa został uhonorowany statuetką „MELANIUSZ” i odbierze ją w Domu Kultury o godz. 15:00 podczas noworocznego spotkania Pani Burmistrz z mieszkańcami. Ojciec Opat odprawi w naszym kościele Mszę św. o godz. 18:00. Zapraszamy na nią wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Św. Rity.
  5. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
  6. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce wypada w piątek 26 stycznia.
  7. Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu w sobotę 27 stycznia.
  8. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o 11:30. Po niej spotkanie przygotowujące do uroczystości pierwszokomunijnej.
  9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Rodzinom, które otwarły drzwi dla kapłana dziękujemy za podzielenie się z duszpasterzami swoimi radościami, osiągnięciami i smutkami, za wszystkie sugestie dotyczące życia parafialnego, wspólną modlitwę, złożone ofiary i posiłki oraz podwiezienie kapłana i ministrantów.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o opiece nad seniorami, o demokracji na ostrym wirażu, kto to jest HOMO SOVIETICUS, jaki jest status chrześcijan innych wyznań i kogo można błogosławić.
  11. Ogłoszenie społeczne: Burmistrz Tuchowa informuje, że do 29 lutego br. można  zgłaszać kandydatów na sołtysów, członków rad sołeckich i osiedlowych oraz kandydatów do obwodowych komisji wyborczych, a także kandydatów na ławników w sądach okręgu tarnowskiego. Wybory sołeckie i do rad osiedlowych w gminie Tuchów będą 17 marca br. Więcej informacji na urzędowych stronach internetowych.
  12. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Zofii Moździerz z Dąbrówki Tuchowskiej i + Stanisławy Pyrdy z Tuchowa. Natomiast we wtorek o godz. 14:30 odbędzie się pogrzeb + Romana Siwka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…