1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Osób Chorych na Trąd. Po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie Dzieci z klas III i ich rodziców przed I Komunią Świętą. O godz. 17.40 śpiew kolęd.
  2. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – święto wszystkich zakonników i sióstr zakonnych. Msze Święte o 6.30, 8.30, 15.00 i 18.00. Dziękujemy za ofiary, które w tym dniu zbieramy na zakony klauzurowe w diecezji. Poświęcenie gromnic po każdej Mszy Świętej. Jeśli ktoś nie ma gromnicy będzie miał możliwość zakupienia jej w zakrystii. O godz. 17.00 w naszym kościele koncert kolęd kończący czas kolędowania w wykonaniu chóru parafialnego i zespołu „Pokolenia”, a także jasełka w wykonaniu dzieci z Kubusiów. Zapraszamy na to spotkanie i Mszę Świętą Dzieci z klas III. Otrzymają poświęcone książeczki.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Następnie zbiórka ministrantów i lektorów.
  4. W I piątek spowiedź o 14.30 i 17.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.oo. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i prywatna adoracja.
  5. W piątek na Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl.8 i ich rodziców.
  6. W sobotę będziemy wspominać św. Błażeja. Dla osób chętnych po Mszach Świętych rano błogosławieństwo gardła. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty po wieczornej Mszy Świętej.
  7. Do chorych wszyscy kapłani udadzą się w sobotę od godz. 8.30.
  8. Spotkanie aspirantów w sobotę o 9.30.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 6.30.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy pozytywnie o kolędzie, w czasach kiedy jest ona krytykowana; o głosie świeckich katechetów w dyskusji o ograniczeniu lekcji religii w szkołach oraz o tym czy warto rezygnować z zadawania uczniom prac domowych. Dla dzieci jest jeszcze „Promyczek Dobra”.