1. W dzisiejszą 6 niedzielę zwykłą, która jest także Światowym Dniem Chorego, rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Po Mszy świętej o 14:00 adoracja w ciszy do Nieszporów, które odprawimy o 17:40. W poniedziałek i wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o 7:00. Przez cały dzień adoracja według porządku umieszczonego w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zakończenie adoracji Nieszporami o 17:40, a po nich wieczorna Msza święta. Dziś w naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o chorych, cierpiących i umierających.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowe w Tarnowie.
  4. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte połączone z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o 6:30, 8:30 oraz popołudniu o 16:00 i 18:00. Msza święta w szpitalu o 6:30. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na cele charytatywne w diecezji i parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18. do 60. roku życia) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat).
  5. Nabożeństwa pasyjne w parafii odprawiamy według następującego porządku:
    – Droga Krzyżowa w piątek o 15:00 i 17:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci z klas III,
    – Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:00,
    – Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele przed Mszą św. o 6:30.
  6. W Wielkim Poście na wieczornych Mszach św. będą krótkie kazania katechizmowe.
  7. W czasie ferii zimowych, czyli przez najbliższe dwa tygodnie, kancelaria czynna po wieczornej Mszy świętej.
  8. Katechezę przedmałżeńską rozpoczniemy w najbliższą sobotę 17 lutego Mszą świętą o godz. 18.00. Następnie pierwsze spotkanie i zapisy w sali „Kubusiów” obok kościoła.
  9. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał Baranki i Paschaliki w cenie 10 zł.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi z wstrząsającymi świadectwami ofiar. Jest także nowy numer „Gościa Extra” poświęconego tematom wielkopostnym. Dla dzieci jest „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek”.

NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE

Niedziela (11 II)
14:00 – Msza święta i po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu; indywidualna adoracja w ciszy
17:30 – Nieszpory Eucharystyczne i błogosławieństwo