1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowe w Tarnowie.
  2. We czwartek będziemy przeżywać święto Katedry św. Piotra Apostoła. Z tej racji można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie bazyliki katedralnej w Tarnowie i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
  3. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Wesprzyjmy misjonarzy naszą modlitwą i ofiarami na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Ofiarami do puszek przed naszym kościołem będziemy mogli wesprzeć koszty leczenia Pana Marcina Sumary zmagającego się z niedowładem kończyn po udarze.
  4. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    – Droga Krzyżowa w piątek o 15:00 i 17:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00,
    – Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę przed Mszą św. o 6:30,
    – Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00; zbierana wtedy składka jest przeznaczona na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu oraz pozostałe dekoracje ołtarza i kościoła w ciągu roku.
  5. Wspólnota w Mesznej Opackiej zaprasza na inscenizowaną Drogę Krzyżową pt. „Wezmę Krzyż” w kaplicy w Mesznej w piątek o godz. 17:45.
  6. Caritas rozprowadza już od dzisiaj baranki i paschaliki w cenie 10 zł.
  7. Akcja Katolicka zaprasza parafian do podjęcia jednego dnia postu o chlebie i wodzie oraz uczestnictwa w tym dniu w Mszy św. w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Osoby chętne niech odbiorą sobie obrazek z wyznaczonym dniem obok obrazu św. Jan Pawła II.
  8. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych kancelaria czynna po wieczornej Mszy św.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o mało znanej wielkopostnej tradycji, o gniewie rolników Europy oraz artykuł: Jezus, modlitwa i Ty. Jest także „Gość Extra” poświęcony tematom wielkopostnym, a dla dzieci „Promyczek dobra”.