2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Wspierajmy misjonarzy naszą modlitwą i ofiarami nie tylko z racji przeżywanego dzisiaj dnia modlitwy, postu i solidarności z nimi. Ofiarami do puszek przed naszym kościołem możemy wesprzeć koszty leczenia Pana Marcina Sumary zmagającego się z niedowładem kończyn po udarze. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15:00. Z racji Dnia Jakubowego adoracja Najświętszego Sakramentu po Gorzkich Żalach do Mszy św. wieczornej.
  2. Czcicieli św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w czwartek o godz. 18:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia na rynku w środę o godz. 15:00.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i sobotę marca. Spowiedź w piątek od 14:30 i 17:30. Dodatkowa Msza św. w piątek o 15:00 i Droga Krzyżowa. Następna Droga Krzyżowa o 17:30, a po niej Msza św. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 oraz ich rodziców zapraszamy na dodatkową Drogę Krzyżową o godz. 19:00. W pierwszą sobotę Droga Krzyżowa dla dzieci o 9:00, a nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00.
  4. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę od godz. 8:30.
  5. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, a w następny poniedziałek rekolekcje szkolne dla wszystkich naszych szkół. Program będzie wywieszony w gablocie. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę o godz. 6:30, a spotkanie dla dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców o 11:30.
  6. W okresie Wielkiego Postu w niektórych tuchowskich sklepach będą wystawione kosze Caritas na niepsująca się żywność dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Natomiast w Domu Sióstr Służebniczek przy ul. Zielonej do 12 marca trwa zbiórka dla mieszkańców Charkowa na Ukrainie. Lista artykułów spożywczych i chemicznych znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń. Bóg zapłać za wsparcie tych zbiórek.
  7. Rozpoczął się przetarg na prace konserwatorskie i restauratorskie elewacji naszego kościoła. Potencjalnych wykonawców zapraszamy do składania ofert. Szczegółowe informacje na internetowej stronie parafialnej oraz internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Tuchowie.
  8. Ogłoszenia społeczne:
    – W związku z obowiązkiem wymiany pieców odbędzie się spotkanie informacyjne na temat uzyskania dotacji w poniedziałek o godz. 17:30 w Domu Kultury w Tuchowie. Szczegóły na plakacie w gablocie;
    – Zebranie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami Osiedla Tuchów-Lewobrzeżny odbędzie się we wtorek o godz. 17:00 w Domu Kultury w Tuchowie;
    – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchowie informuje, że zapisy do kl. 1 przyjmowane będą od 26 lutego do 29 marca br. Zgłoszenia i wnioski należy złożyć w sekretariacie szkoły w godz. od 8:00 do 15:00.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o roli jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. Jest także „Gość Extra” poświęcony tematom wielkopostnym.
  10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w ostatnim tygodniu + Kazimierę Hołdę. Dobry Jezu…