4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę „Laetare”. Tradycja tej niedzieli sięga do początków chrześcijaństwa. Zanim bowiem ustalono 40-dniowy post, czas pokuty rozpoczynał się od poniedziałku po 4 niedzieli dzisiejszego Wielkiego Postu. Niedziela „Laetare” była więc ostatnim dniem radości – karnawału.
  2. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Drogę Krzyżową w piątek o 15.00 i 17.30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 15.00. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na wystrój kościoła, dekoracje i kwiaty na Triduum Paschalne, Święta i niedziele.
  3. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Aspirantów w sobotę o 9.30.
  4. Na stoisku Caritas można wciąż nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.
  5. W dużych sklepach Tuchowa są wystawione kosze ze znakami CARITAS, do których można składać niepsującą się żywność i środki czystości, którymi chcemy podzielić się z potrzebującymi, także przybyłymi ze wschodu.
  6. W Parafii Św. Michała Archanioła w Piotrkowicach organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się 22 marca o godz. 18.30. Trasa prowadzi przez okoliczne miejscowości. Więcej informacji na facebooku EDK Piotrkowice.
  7. Kurs „Alpha” dla studentów, absolwentów i pracujących od 7 marca o godz. 19.00 w kościele akademickim w Tarnowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpłynęły na losy Kościoła, o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru, a w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach. Jest także „Gość – historia”, a dla dzieci nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
  9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Marię Piotrowską. Polećmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…