5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Drogę Krzyżową w piątek o 15:00 oraz wyjątkowo po wieczornej Mszy Świętej około 18:30. Poprowadzą ją uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tuchowie oraz zespół „Pokolenia”. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15:30 do 18:00. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9:00. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00.
  2. W najbliższym tygodniu odbędzie się jak co roku kwesta na rzecz „Caritas” w firmach i instytucjach naszego miasta. Z góry dziękujemy za ofiary, także te składane do skrzynki św. Antoniego.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Mimo iż nie jest to święto obowiązkowe zachęcamy do udziału w Mszy św.
  4. Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.
  5. W piątek 22 marca odbędzie się V Tuchowska Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jamnej do Tuchowa. O godz. 19:00 Msza św. na Jamnej, a o 20:00 wyjście na trasę. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje na plakacie.
  6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową. Nasza parafia wraz z Domem Kultury w Tuchowie organizują Konkurs Palm na największą i najpiękniejszą palmę. Dlatego o godz. 11:20 zgromadzimy się z palmami na rynku, gdzie będzie ich poświęcenie, a po nim procesja do kościoła na Mszę św. o 11.30. Po Mszy przejdziemy na rynek na ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Informujemy też, że w Niedzielę Palmową na rynku odbędzie się IV Tuchowski Kiermasz Wielkanocny od 9:00 do 14:30 z bardzo bogatą ofertą stowarzyszeń, kół Gospodyń, szkół, instytucji, organizacji, przedsiębiorców i osób prywatnych. Szczegóły na plakacie.
  7. Za tydzień taca przeznaczona będzie  na Seminarium w Tarnowie.
  8. Można jeszcze nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez „Caritas”. W dużych sklepach Tuchowa są też kosze CARITAS, do których można składać niepsującą się żywność, którą możemy podzielić się z potrzebującymi. Możemy też wesprzeć CARITAS procentem z podatków. Do zabrania są ulotki.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. „Gość Niedzielny” wyjaśnia o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. Dla dzieci jest nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
  10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Kazimierza Dudka. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu.