4 Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. W liturgii tygodnia:
    – we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski,
    – w czwartek święto św. Marka Ewangelisty. To także Dzień Jakubowy. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o 7:00 do godz. 18:00.
  3. Czcicieli św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w czwartek o godz. 18:00.
  4. Spotkanie ministrantów i lektorów także w czwartek po Mszy Św. wieczornej; aspirantów w sobotę o godz. 9.30.
  5. Spotkanie dzieci z kl. III przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią św. i ich rodziców w następną niedzielę po Mszy św. o 11:30.
  6. Informujemy, że zakończyło się postępowanie zakupowe w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na prace konserwatorskie i restauratorskie elewacji naszego kościoła. W postępowaniu został wybrany Wykonawca – firma z Nowego Sącza. Szczegółowe informacje o wyborze i kompletna dokumentacja postępowania znajduje się na stronie internetowej parafii oraz internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Tuchowie.
  7. Komunikat Kurii Diecezjalnej i Parafii.
  8. Stowarzyszenie „Nadzieja” zaprasza na koncert charytatywny, w czasie którego będzie można wesprzeć ofiarami koszty wykończenia i wyposażeniu Domu „Nadziei”. Koncert odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o 17:00 w Domu Kultury. Szczegóły na plakacie.
  9. Organizatorzy i młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie dziękują za ofiary składane do puszek w ostatnią niedzielę na działalność Hospicjum Domowego w Tarnowie. Zebrano 3800 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o tym co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka oraz o szlaku św. Wojciecha. Jest nowy numer „Gość – Historia Kościoła” w dużej części poświęcony Miriam z Nazaretu, czyli kim była żydowska dziewczyna, która stała się Matką Boga. Dla dzieci jest jeszcze „Promyczek Dobra”.