5 Niedziela Wielkanocna

1. Wczoraj minęła 10 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Polecajmy Mu wszystkie trudne sprawy naszej Ojczyzny, świata i Kościoła.
  2. Dzisiaj 28 dzień kwietnia dlatego przy popiersiu św. Jana Pawła II za ratuszem odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  3. W poniedziałek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30. Jeśli nie będzie nas w kościele pamiętajmy o majówce z rodziną w domu lub przy kapliczkach z sąsiadami.
  5. Także w środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba liturgii przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
  6. W czwartek 2 maja o godz. 16.00 Pierwsza Spowiedź dzieci z klas III oraz ich bliskich.
  7. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
  8. W piątek wypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy niedzielny z jednym wyjątkiem. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 lecz o godz. 12.00, w związku z Pierwszą Komunią dzieci, która będzie o godz. 10.00. Dzieci kl. III zbierają się przed kościołem o godz. 9.50.
  9. Biały tydzień dla dzieci z klas III rozpoczynamy od soboty majówką o godz. 17.30, a po niej Msza św.
  10. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy św.
  11. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 8.30. Ks. Grzegorz od godz. 11.00.
  12. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem w sobotę od godz. 18.00.
  13. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 6.30.
  14. Akcja Katolicka tuchowskiego dekanatu zaprasza chętnych na wyjazd do sanktuarium  Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie pod Mielcem w dniu urodzin św. Jana Pawła II, czyli 18 maja. Początek w Chorzelowie o godz. 9.30. W programie będzie też zwiedzanie Baranowa Sandomierskiego wraz z zamkiem. Chętni zgłaszają się do Pani Prezes Ewy Stanisławczyk. Koszt do 100 zł.
  15. Druhny i druhowie OSP w Tuchowie zapraszają na Mszę św. w intencji strażaków, ich rodzin, sympatyków i darczyńców OSP oraz zmarłych strażaków, która zostanie odprawiona w sobotę 4 maja o godz. 18.00, czyli we wspomnienie św. Floriana i Międzynarodowy Dzień Strażaka.
  16. Muzyczne spotkanie religijno-ludowe z zespołem folklorystycznym „Pogranicze” z Szypliszek na Suwalszczyźnie w naszym kościele w następną niedzielę o godz. 10.00, a w Domu Kultury o 12.30.
  17. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, a także „Gościa Niedzielnego” w którym rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu z Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o św. Janie Pawle II.