Dziękujemy osobom i rodzinom, które złożyły ofiary na tacę, lub zrobiły przelewy na konto naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni  za każdy dar serca. Zakończyliśmy renowację  szafy organowej i montaż nowego instrumentu organowego. Łączny koszt:

 –  renowacji szafy organowej wraz z przebudową chóru wyniósł ok. 200 tys. zł. Pozostały wykończenia artystyczne szafy organowej) 

–   trzy głosy piszczałkowe plus instrument (manuał) kupione w Niemczech w Laukaf, kosztowały ponad 41 tys. euro (ok.180 tys. zł) 

–   17 głosów wykonanych w Polsce za cenę 338 tys. zł  wraz z obudową manuału i montażem całości.

 Sam nowy  instrument wraz z montażem 518 tys. (cena bardzo przystępna).

 Do spłaty pozostało naszej parafii jeszcze 218 tys. zł.  Obecnie stać nas zaoszczędzić na spłatę średnio 10 tys. zł. miesięcznie, dlatego na dotychczasowych warunkach raty będziemy spłacać przez dwa lata. W tym miesiącu zapłacimu ratę za prace stolarskie przy szafie organowej.

Nasze konto: Parafia  Św. Jakuba Starszego Apostoła
ul. Kościuszki 8a, 33-170 Tuchów nr konta 82 85890006 0100 0011 9151 0001

Przelewy można robić na następujące cele z dopiskiem:

– pokrycie pozostałych kosztów  nowego 20-to głosowego instrumentu (218 tys. za głosy i 20 tys. za prace stolarskie szafy organowej)

– zaległe ogrzewanie kościoła

– dokończenie poddasza organistówki, na której wykonano nowy dach

– na Caritas (pomoc seniorom)

– na misje

– koszty bieżące

– pilne inwestycje gospodarcze to malowanie kościoła zewnątrz, aby nie doszło do degeneracji tynków i ze względów estetycznych oraz remont dachu na wynajmowanym  domu parafialnym, który przynosi parafii zyski