Dziękujemy osobom i rodzinom, które składają ofiary na tacę, lub robią przelewy na konto naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za każdy dar serca. Zakończyliśmy renowację szafy organowej i montaż nowego instrumentu organowego. Łączny koszt:

– renowacji szafy organowej wraz z przebudową chóru wyniósł ok. 200 tys. zł.,

– trzy głosy piszczałkowe plus instrument (manuał) kupione w Niemczech w Laukaf, kosztowały ponad 41 tys. euro (ok. 180 tys. zł.),

– 17 głosów wykonanych w Polsce za cenę 338 tys. zł. wraz z obudową manuału i montażem całości.

Sam nowy instrument wraz z montażem 518 tys. zł. (cena bardzo przystępna).

Do spłaty pozostało naszej parafii jeszcze 145 tys. zł. Obecnie stać nas zaoszczędzić na spłatę średnio 7-8 tys. zł. miesięcznie, dlatego na dotychczasowych warunkach raty będziemy spłacać przez niecałe dwa lata.

Nasze konto:
Parafia Św. Jakuba Starszego Apostoła
ul. Kościuszki 8a, 33-170 Tuchów
nr konta 
82 85890006 0100 0011 9151 0001

Przelewy można robić na następujące cele z dopiskiem:

– pokrycie pozostałych kosztów nowego 20-to głosowego instrumentu (145 tys. zł.),

– na Ukrainę (pomoc zniszczonym parafiom),

– zaległe ogrzewanie kościoła,

– dokończenie poddasza organistówki, na której wykonano nowy dach,

– na Caritas (pomoc seniorom),

– na misje,

– koszty bieżące,

– pilne inwestycje gospodarcze to malowanie kościoła zewnątrz, aby nie doszło do degeneracji tynków i ze względów estetycznych (jeśli będą środki to latem 2022 r. w 200-lecie konsekracji naszego kościoła) i inne.